26.6 C
New York
Thursday, May 23, 2024

spot_img

Köpek gezdirirken nelere dikkat etmeli?

Köpek gezdirirken birkaç taktiği göz önünde bulundurup dikkat ederek çok daha keyifli bir süreç geçirebiliriz.

Köpek gezdirirken, hem köpeğinizin hem de sizin daha rahat ve keyifli bir deneyim yaşamanız için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. bahsedeceğimiz bu noktaları göz önünde bulundurarak daha keyifli bir yürüyüş deneyimi elde edebilirsiniz.

Saygı Duyun

Köpek gezdirirken, özellikle eğer köpeğiniz küçükse, sizinle yeni bir yaşama başlamışsa ve bu konuda yeniyseniz, unutmayın ki köpeğiniz, bizim alamadığımız on binlerce kokuyla karşı karşıya geliyor. Onun çok güçlü ve duyarlı burnuyla dünyayı keşfetme isteği çok yüksek olabilir. Yürüyüş sırasında dikkatini dağıtacak birçok etken olabilir. İlk yürüyüşlerinizde, köpeğinizin bu etkenleri kontrollü bir şekilde keşfetmesine izin vermek önemlidir.

Evde Koridor

Yürüyüşleri Yapın

Eğer dostumuz henüz yavruysa, evde tasmasını ve kayışını takın ve sanki dışarıda yürüyormuş gibi koridorda ufak turlar atın. Bu süreçte küçük dostumuzu küçük ödüllerle ödüllendirmeyi de unutmayın. Bu, küçük dostumuzun çevredeki dikkat dağıtan unsurlar olmadan sizi dinlemeyi ve yanınızda yürümeyi öğrenmesi için çok daha ideal bir ortam sağlayacaktır. Birkaç pratik denemeden sonra, dışarıda da sizin yanınızdan yürümeye başladığını ve merakının biraz daha dinmeye başladığını fark edeceksiniz.

Düz Rotalar

Düz rotalar takip etmek, köpeğinizin kafasındaki yer yön kavramını oturtması için çok işlevsel olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca yürüyüşlerinizi aynı ve düz rotalarda tutmaya çalışın.

Birkaç Komut Öğretin

Küçük dostumuza otur komutu, yanıma gel komutu gibi birkaç basit komut öğretmek, dışarıda işinize yarayacaktır. Örneğin, karşıdan karşıya geçmek için beklerken oturması, sizin işinizi de kolaylaştıracaktır.

Yoldan Uzak Tarafta

Tutmaya Çalışın

Küçük dostunuzu yoldan uzak tarafta tutmaya çalışın, çünkü bu enerji dolu dostlarımız dışardaki etkenlerden etkilenebilir ve tasmadan kaçmaya çalışabilirler. Eğer bunu başarırsa, yolla arasında bir engel olarak sizin olmanız, hayat bile kurtarabilir.

Dış Etkenlerle Arasına Girin

Köpeğiniz yürürken birçok dış etkene maruz kalır. Dış etkenlerle arasına girin. Bu yöntem, kontrolü daha fazla elinize almanızı sağlayacaktır, özellikle diğer sokak köpekleriyle veya sahipli köpeklerle karşılaşıldığında. Bu yöntem, köpeğinizle aranızdaki saygı bağına bağlı olarak çok işlevsel olabilir.

Yürüyüşe Hazırlıklı Çıkın

Köpeğinizle yürüyüşe çıkarken hazırlıklı olmak çok önemlidir. Bu, birkaç ödül maması, normalden birkaç fazla tuvalet için poşet gibi malzemeleri içerebilir. Çünkü tatlı dostlarımızın ne zaman tuvaletlerini yapacakları belli olmayabilir ve beklenmedik bir yerde ihtiyaçlarını gidermeleri durumunda, tuvalet poşetinizin bitmiş olması sizi zor durumda bırakabilir. Bu nedenle, tedbirli olmak ve her ihtimale karşı hazırlıklı olmak önemlidir. Aksi halde, çevredeki insanların yargılayıcı bakışlarına maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden, köpeğinizle yürüyüşe çıkmadan önce gerekli malzemeleri yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

Diğer Yazılar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

60FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Son Yazılar