19.2 C
New York
Sunday, June 16, 2024

spot_img

Powerbank alırken nelere dikkat etmeli?

Powerbank dışarıdayken teknolojik cihazlarınızın ömrünü uzatır

Kapasitesi

Kapasite, bir powerbank için oldukça önemlidir çünkü bu, kullanılabilir enerji miktarını belirler. Ancak, neşe gibi diğer yaşam unsurları gibi, ne kadar kapasiteye ihtiyaç duyulduğu kişiden kişiye değişir. Mantıklı bir yaklaşımla, 5 milyon gibi aşırı bir kapasiteye ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Gerçekte ne kadar kapasiteye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek için şarj etmeyi planladığınız pilleri ve cihazları göz önünde bulundurmalısınız. Hangi cihazlarınızı şarj edeceksiniz? Örneğin, iPhone 12’nin pil kapasitesi 3687 mAh, Macbook Pro’nun kapasitesi ise 8000 mAh’dir ve el feneri pillerinin kapasitesi 500 mAh ile 6000 mAh arasında değişebilir. Dolayısıyla, öncelikle cihazınızın kapasitesine bakmalısınız.

En azından cihazınızın kapasitesine uygun bir powerbank seçmek istersiniz. Bu, powerbank ile en az bir kez tam şarj alabileceğinizi garantiler. Cihazınızın kapasitesinin en az iki katı kapasiteli bir powerbank seçmenizi öneririm; böylece iki tam şarj alabilir veya gerekirse birden fazla cihazı/pili şarj edebilirsiniz.

Ağırlık

Boyut ve ağırlık, kapasite kadar kritik olmasa da, powerbankleri kullanma planlarınızı dikkate alındığında oldukça önemlidir. Eğer güç bankasını evde kullanmayı planlıyorsanız, muhtemelen gerçekten bir güç bankasına ihtiyacınız yoktur ve bu nedenle boyut ve ağırlığın kararınız üzerinde çok az etkisi olacaktır. Ancak, çoğu insan gibi, güç bankalarını seyahat ederken, kamp yaparken, çalışırken vb. amaçlarla kullanmayı düşünüyorsanız, muhtemelen yanınızda taşıması kolay bir şeye ihtiyacınız olacaktır.

Giriş Çıkış Tipleri

Powerbank’in hangi şarj bağlantı noktalarını desteklediği önemlidir; Mikro USB, USB-C vb. elbette, çıkış için cihazınıza bağlamak üzere herhangi bir kabloyu alabilirsiniz, ancak girişi ve şarjı için kablo önemlidir. USB C Tipi kabloların popülaritesi artıyor ve şarj hızları söz konusu olduğunda üstün oldukları kabul ediliyor. İdeal olarak, powerbank’inizin mümkün olduğu kadar hızlı şarj olmasını istiyorsanız, mikro USB yerine USB-C girişi daha iyi bir seçim olacaktır.

Hızı

Hızlı şarj özelliği var mı? Hızlı şarj, adından da anlaşılacağı gibi, cihazlarınızı normal bir şarj kablosundan daha hızlı şarj etmenize olanak tanır ve powerbank bunu yapmanıza olanak tanır. Özellikle hareket halindeyseniz ve bir powerbank kullanıyorsanız, cihazınızın mümkün olduğunca hızlı şarj olmasını istersiniz. Bu nedenle, powerbank’in hızlı şarj özelliklerine sahip olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Malzeme

Diğer satın aldığınız ürünler gibi, muhtemelen bir powerbankin de zamanla dayanıklı olmasını ve darbelere karşı dirençli olmasını istersiniz. Her birkaç ayda bir veya her düşüşte yeni bir tane almak istemezsiniz. Powerbankinizin yapıldığı malzemeye dikkat etmek önemlidir. Metal veya karbon fiber, plastikten daha dayanıklı olabilir. Bazı plastik powerbanklar dayanıklı plastik malzemeden yapılsa da, incelemeleri gözden geçirmek iyi bir fikir olabilir.

Diğer Yazılar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

60FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Son Yazılar